Dodane przez
Lucyna Laska

Tester Oprogramowania

Testing Cup 2017

Opublikowane Czerwiec 29, 2017, Ostatnia zmiana Lipiec 26, 2017

Mistrzostwa Polski w Testowaniu Oprogramowania TestingCup 2017 już za nami. Udało mi się zająć miejsce w czołówce polskich testerów, z czego jestem bardzo dumna.

* Źródło zdjęcia: farmaprom.pl; Metyou.pl

Droga do TestingCup 2017 była nieco trudniejsza niż w poprzednich edycjach. W tym roku, udział w zawodach wymagał przejścia niełatwych kwalifikacji. Na szczęście, udało mi się je przejść i miałam możliwość zmierzenia się z najlepszymi testerami z całej Polski.

Przejdźmy jednak do samych Mistrzostw. W tym roku moje uczestnictwo ograniczone było tylko do pierwszego dnia, jednakże dało się zauważyć wiele pozytywnych zmian, o których wspomnę w dalszej części. W tej edycji brałam udział w kategorii indywidualnej. Przyznam, że sama aplikacja do testowania bardzo mi się spodobała. Co więcej, tym razem organizatorzy postanowili trochę zmylić testerów. Zamiast Raportu z Testów należało przygotować Plan Testów. Całkowity czas przeznaczony na Raportowanie bugów oraz przygotowanie Test Planu wynosił 3 godziny. Uważam, że brak podzielenia na rundy (tak jak to było w zeszłej edycji) było dużym plusem. Tester mógł sam zdecydować, w jaki sposób zorganizuje własną pracę.

Na plus jest również to, iż zawodnicy mieli możliwość spotkania się z sędziami w celu omówienia zawodów, a dyplomy można było odbierać przez cały czas trwania konkurencji. Dzięki temu, nie trzeba było czekać w długiej kolejce :).

Pierwszy dzień był wolny od dodatkowych prelekcji, z uwagi na to, iż główną atrakcją były same zawody, jednakże była możliwość wzięcia udziału m.in w wykładzie gościa specjalnego Peter’a Madsen’a: „From the ocean floor to space”, przeprowadzonego na płycie boiska stadionu Energa Gdańsk.

Mam nadzieję, że następna edycja będzie jeszcze lepsza- mam na myśli nie tylko sprawy organizacyjne (ponieważ w tym roku organizacja była bardzo przemyślana), ale i kwestie samych zawodów. Czym zaskoczy nas MR Buggy w przyszłym roku? Czy uda się mi lub moim SolDevelowym kolegom stanąć na podium? O tym przekonamy się w kolejnej edycji TestingCup!

Kilka zdjęć z wydarzenia :