Abett

Lepszy sposób na podejmowanie decyzji.

#Android

#iOS

#JavaScript

#Media i rozrywka

#Pełen cykl wytwarzania oprogramowania

#UX

#mobile

#app


Wyzwanie

Abett to start-up z siedzibą w Seattle, w stanie Waszyngton w USA. Celem firmy jest zapewnienie ludziom lepszego sposobu na podejmowanie decyzji.
Abett screenshot

Problem

Celem projektu jest stworzenie platformy zrzeszającej ludzi mających problemy z podjęciem decyzji z osobami, które chcą im w tym pomóc. Platforma będzie się składać z:

  • serwera rozwijanego przez klienta,
  • aplikacji dla systemu Android,
  • aplikacji dla systemu iOS,
  • aplikacji webowej.

Aby zmniejszyć ilość pracy potrzebnej do rozwoju oddzielnej aplikacji dla każdej platformy, zdecydowaliśmy się na zastosowanie technologii React i React Native, umożliwiających tworzenie aplikacji przeznaczonych na wszystkie te platformy głównie przy zastosowaniu języka JavaScript.
Idący mężczyzna

Rozwiązanie

Celem klienta była pomoc innym w podejmowaniu lepszych decyzji. Za pomocą aplikacji użytkownicy mogą zamieszczać pytania, głosować na najlepsze rozwiązanie, wymieniać opinie oraz komunikować się ze sobą.

Nasz zespół składa się z trzech programistów i kierownika zespołu. Dzięki innowacyjnym technologiom takim jak React Native i React, jesteśmy w stanie tworzyć aplikacje dla systemów Android oraz iOS przy użyciu tego samego kodu. Dzięki temu klient może dotrzeć do szerokiej rzeszy odbiorców i szybko reagować na uwagi użytkowników.

Aplikację zaprojektowano w taki sposób, by była ona łatwa i przyjazna w obsłudze oraz, aby dostęp do najważniejszych funkcji był intuicyjny. Podział kodu na mniejsze części ułatwia szybki rozwój aplikacji i pomaga w sytuacjach, kiedy musimy tworzyć oddzielny element dla każdej platformy. Dzięki zastosowaniu zewnętrznych bibliotek szybko dodaliśmy funkcjonalności takie jak wysyłanie zaproszeń zaznaczonym kontaktom lub zgrywanie zdjęć z urządzeń. Aplikację Abett będzie można w przyszłości łatwo przetłumaczyć na inne języki.
Przyjaciele z telefonami

Referencje

Mike Hanlon

"Współpraca z SolDevelo przyniosła wiele korzyści dla naszego biznesu. Jeśli zaistnieje taka potrzeba i będzie to możliwe, ponownie wbierzemy SolDevelo na naszego partnera. "

Mike Hanlon Współzałożyciel, Abett
Robert LaRubbio

"Bez wahania wynająłbym ten zespół ponownie."

Robert LaRubbio Współzałożyciel, Abett

Użyte technologie

JavaScript React React Native Redux Bitrise Appium

PDF studium przypadku