Atom Content Marketing

Partner technologiczny dla lidera w branży content marketingu, agencji z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.

#JavaScript

#PHP

#Marketing

#Pełen cykl wytwarzania oprogramowania

#Partner technologiczny

#Drupal8

#web


Wyzwanie

Atom Content Marketing założono w 1991 r., aby umożliwić klientom skuteczną komunikację z trudno dostępnym rynkiem małych przedsiębiorstw. Mając na koncie ponad 20 lat doświadczenia w kontaktach z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, Atom skupia się na budowaniu relacji z organizacjami pragnącymi nawiązać współpracę ze start-upami oraz małymi i średnimi firmami.

Strony “Donut” zawierają szczegółowe informacje dotyczące zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Można na nich znaleźć porady biznesowe takie jak przewodniki, pytania i odpowiedzi, studia przypadków, listy kontrolne, pliki wideo, blogi, często zadawane pytania, wiadomości biznesowe, narzędzia oraz oferty specjalne.
Donut

Problem

Przy ponad milionie wizyt ze strony małych i średnich przedsiębiorstw miesięcznie, sześć stron internetowych Donut (Start Up, Marketing, Law, IT, Tax i Sectors) oferuje porady dotyczące każdego aspektu zakładania i prowadzenia biznesu. Każdy serwer zawiera bazę danych z artykułami obejmującymi daną tematykę.

Największym wyzwaniem jest przegląd i zarządzanie artykułami oraz plikami i edytorami znajdującymi się na stronie. W każdej fazie projektu musimy ulepszać różne funkcjonalności związane z istniejącymi stronami internetowymi oraz rozwijać nowe dla nowopowstałych.
Spotkanie biznesowe

Rozwiązanie

Jesteśmy partnerem technicznym firmy Atom Content Marketing, dlatego też nasza praca jest złożona i zależna od bieżących potrzeb klienta. Zajmujemy się projektem Resource Centers, produktem dla firm usługowych i konsultingowych, organizacji wsparcia biznesu oraz każdego chcącego zaoferować małym odbiorcom instytucjonalnym informacje oraz porady wysokiej jakości. Zwiększamy bezpieczeństwo istniejących stron oraz naprawiamy błędy na nich.

Rozwijamy platformę Donut2, która jest uaktualnieniem istniejących serwerów. Praca ta obejmuje stworzenie projektu opartego na architekturze Drupal8 od podstaw, zaprojektowanie wyglądu mobilnego, zaawansowane zarządzanie treścią oraz integrację z istniejącymi serwisami. Ulepszyliśmy także SEO, dodaliśmy reklamy oraz zarządzanie nimi, zmieniliśmy strukturę artykułów, zintegrowaliśmy formularze i przygotowaliśmy platformę Donut2 do pobierania treści z nowego Distribution Center. Zajmowaliśmy się konfiguracją serwera, w tym pamięcią podręczną i wydajnością oraz skalowalnymi rozwiązaniami serwerowymi z protokołem SSL.

Nasz wkład obejmuje pełen cykl rozwoju oprogramowania: od zaprojektowania architektury i wyglądu, przez implementację i integrację z istniejącymi serwisami, po testy i utrzymanie. Rozwiązujemy problemy i pielęgnujemy istniejące projekty oraz rozwijamy nowe portale wraz z architekturą oraz konfiguracją serwera.

Dla każdego podprojektu tworzymy rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta.

Wynik

Nowe strony internetowe są łatwe w użyciu i zoptymalizowane. Działają prawidłowo i są pozbawione złych praktyk w kodzie. Są zautomatyzowane w wyniku ciągłej integracji, ciągle też rozwijamy nowe funkcjonalności. Każde zadanie dla klienta wykonujemy z najwyższą starannością.
Spotkanie biznesowe

Referencje

Lisa Williams

"Posiadanie niezawodnego partnera technicznego jest dla nas jako firmy bardzo ważne. Większość naszej pracy bazuje na stronach internetowych, dlatego musimy mieć wsparcie, niezbędną wiedzę techniczną oraz elastyczność, które oferuje firma SolDevelo. Uważamy, że SolDevelo jest dla nas właściwym partnerem."

Lisa Williams Dyrektor generalny, Atom Content Marketing
Lisa Williams

"Współpracując z SolDevelo, możemy liczyć na bieżącą komunikację, co jest dla nas niezwykle istotne ze względu na to, że musimy znać sytuację w projekcie – co zostało zrobione oraz czy nie pojawiły się jakieś trudności. Przejrzystość w komunikacji jest dla nas jako zespołu kluczowa."

Lisa Williams Dyrektor generalny, Atom Content Marketing

Użyte technologie

PHP Drupal JavaScript Sass Wercker jQuery

PDF studium przypadku