UX / UI

Interakcja: sedno użytkowania aplikacji. Projektowanie nastawione na UX to podstawa efektywnej interakcji. Specjaliści user experience pracujący w Soldevelo dokładnie analizują zarówno oczekiwania, zachowania, jak i techniczne potrzeby użytkowników – dzięki temu potrafimy doprowadzić aplikacje do absolutnej perfekcji tak od strony użyteczności, jak i komfortu korzystania z nich.

Tu nie ma drogi na skróty: jakość interakcji człowiek–program jest jednym z trzech (obok funkcjonalności i niezawodności) najważniejszych elementów budujących satysfakcję z korzystania z aplikacji. Dbamy nie tylko o to, aby program dobrze się prezentował i był funkcjonalny, ale też aby korzystanie z niego było intuicyjne i wygodne. Za pomocą Axure i Balsamiq opracowujemy mockupy, aby wraz z klientem zaplanować funkcjonalność aplikacji, natomiast w Mockingbird i/lub MockFlow tworzymy wireframe’y, aby dokładnie przetestować nawigację i intuicyjność obsługi już na etapie prototypowania.

Technologie i narzędzia

  • Axure
  • Balsamiq
  • Mockingbird
  • MockFlow

W Soldevelo wierzymy, że nasi klienci intuicyjnie lub empirycznie wiedzą, jakie rozwiązania sprawdzą się w ich aplikacjach. Dlatego podczas tworzenia produktu angażujemy ich w etap planowania funkcji i użyteczności aplikacji. W ten sposób, testując UX programu, szukamy rozwiązań, które idealnie wyważają proporcje między zakładanymi użytecznościami a przyjemnością korzystania z aplikacji.