FrontlineSMS

Aplikacja desktopowa mająca za zadanie ułatwić wprowadzanie dobrych zmian społecznych przy pomocy technologii mobilnych.

#JavaScript

#e-Biznes

#Poprawienie wydajności

#socialimpact

#app


Wyzwanie

FrontlineSMS to aplikacja desktopowa mająca za zadanie ułatwić wprowadzanie dobrych zmian społecznych przy pomocy technologii mobilnych. Dzięki zastosowaniu narzędzi dostępnych dla większości organizacji, także tych zlokalizowanych w tzw. ostatniej mili − komputerów i tanich modemów − FrontlineSMS umożliwia natychmiastową dwukierunkową komunikację z każdym telefonem komórkowym. Jest to łatwe w implementacji i użytkowaniu, a przede wszystkim darmowe oprogramowanie − płaci się jedynie za wiadomości wysłane. Stosując FrontlineSMS wraz z FrontlineSync, można również śledzić połączenia nieodebrane.
Pakistan

Problem

Multi Selector to narzędzie w pełni open source, które zbudowano w sposób elastyczny, aby było użyteczne nie tylko w określonych miejscach. Aby lepiej zrozumieć znaczenie wydania tej aplikacji, zapoznaj się z historią pakistańskiej organizacji społeczeństwa obywatelskiego Strengthening Participatory Organization (SPO).

W 2011 r. SPO użyło FrontlineSMS do realizacji projektu pomocy związanego z powodzią w Sindh, prowincji Pakistanu położonej najbardziej na południe. Jej ofiarą padło około 5,5 miliona osób, które zmagały się z brakiem wody pitnej, żywności, dostępu do opieki zdrowotnej i schronienia. Przyczyniło się to do rozprzestrzeniania się chorób, zniszczenia wielu gruntów rolnych i inwentarza oraz utraty źródła utrzymania przez wiele osób.
Pakistańczyk

Rozwiązanie

SPO użyło aplikacji FrontlineSMS do kontaktu z osobami poszkodowanymi w powodzi oraz nadzoru przydziału żywności i schronienia. Okazało się, że budowa bezpośrednich relacji z beneficjentami wpływa korzystnie na liczbę osób korzystających z wdrożonego systemu komunikacji.

Poprzez zarządzanie grupami kontaktów za pośrednictwem FrontlineSMS, SPO mogło wysyłać dostosowane wiadomości jeszcze zanim każda z pięciu jej organizacji partnerskich rozpoczęła dystrybucję pomocy, aby poinformować o niej beneficjentów i otrzymać od nich informację zwrotną SMSem po otrzymaniu pomocy.

Wynik

Aktualnie dzięki naszemu nowemu narzędziu zwanemu Multi Selector zaznaczanie kontaktów i grup w bazie danego użytkownika jest o wiele szybsze i łatwiejsze.

Użytkownicy mogą w łatwy sposób odnaleźć kontakty, grupy lub inteligentne grupy kontaktów za pomocą wybranej kombinacji wprowadzonej przy użyciu myszki lub klawiatury. Opcja autouzupełniania przy wyszukiwaniu wyświetla użytkownikom wszystkie kontakty zawierające daną frazę, niezależnie od tego, czy jest to imię, adres e-mail, liczba czy też słowo zawarte w polu „Notatka”.

Narzędzie zawiera także opcję przewijania przydatną, gdy nie pamięta się czyichś danych w pełni.

Referencje

Alex Pitkin

"Praca nad narzędziem była możliwa dzięki znaczącemu wkładowi SolDevelo w formie wolontariatu. Byliśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z SolDevelo przy tym projekcie."

Alex Pitkin Dyrektor Techniczny, FrontlineSMS

Użyte technologie

JavaScript HTML5 CSS3

PDF studium przypadku